Toptextil

Usługa pikowania

PIKOWANIE

Pikowanie tkanin polega na trwałym łączeniu tkaniny z miękką, grubą włókniną, dzięki czemu tkanina pikowana nabiera właściwości termoizolacyjnych, a materiał ocieplający rozkłada się równomiernie. Dodatkowym atutem pikowania jest możliwość tworzenia efektownych wzorów nadających tkaninie dodatkowych walorów estetycznych. Toptextil oferuje dwie technologie tego typu uszlachetniania.

W zależności od potrzeb oferujemy następujące grubości materiału ocieplającego:

50 g/m2 , 80 g/m2, 100 g/m2, 120 g/m2, 150 g/m2, 200 g/m2, 300 g/m2

PIKOWANIE NIĆMI jest tradycyjną metodą polegającą na zszywaniu tkaniny z materiałem ocieplającym. Obecnie w ofercie Toptextil dostępnych jest kilkanaście sprawdzonych wzorów pikowania, które idealnie sprawdzają się w przypadku tkanin materacowych. Jesteśmy otwarci na wszelkie nowe wzory proponowane przez Państwa.

Przykładowe wzory pikowania nićmi:

Galeria zdjęć przykładowych wzorów pikowania

PIKOWANIE ULTRADŹWIĘKOWE 

To innowacyjna metoda uszlachetniania tkanin bez użycia igieł i nici. Polega na rozgrzaniu materiału za pomocą ultradźwięków i tłoczeniu poprzez bezpośredni docisk. Pozwala na tworzenie na materiale regularnych wzorów oraz ocieplenie tkaniny dodatkową włókniną, która w drodze pikowania trwale związana zostaje z materiałem. Dodatkowym atutem pikowania ultradźwiękami jest brak otworów tworzonych przez igłę, dzięki czemu wypikowany materiał nie przepuszcza wody, co jest szczególnie ważne w przypadku tkanin outdoorowych.

W ofercie Toptextil mamy obecnie 11 wzorów pikowania ultradźwiękiem: 

Pikowanie ultradźwiękowe

Copyright © 2016 TopTextil
Realizacja strony internetowej: Weboski