Usługa pikowania tkanin

Usługa pikowania tkanin to kolejna specjalność naszej firmy. Doświadczenie oraz specjalistyczne, nowoczesne maszyny pozwalają nam spełniać oczekiwania klientów, nawet te najbardziej wysublimowane. Zanim jednak zdecydują się Państwo na skorzystanie z tej usługi to chcielibyśmy jednak wyjaśnić na czym tak naprawdę polega pikowanie, czym jest ten proces. A więc pikowanie tkanin polega na bardzo trwałym połączeniu dwóch tkanin: miękkiej i grubej. Dzięki takiemu połączeniu tkanina nabiera właściwości termoizolacyjnych, a materiał ocieplający rozkłada się równomiernie. Oprócz cudownych właściwości o jakie wzbogacamy tkaniny warto zwrócić także uwagę na efekt wizualny, który jest niesamowity. Nasza firma wykonuje pikowanie w dwóch technologiach : pikowanie nićmi oraz pikowanie ultradźwiękowe. W zależności od potrzeb klienta oferujemy różne grubości materiału ocieplającego: 50 g/m2 , 80 g/m2, 100 g/m2, 120 g/m2, 150 g/m2, 200 g/m2, 300 g/m2.

Pikowanie nićmi

Pikowanie nićmi: jest to tradycyjna metoda, która polega na zszyciu tkaniny z materiałem ocieplającym. W zależności od wybranej grubości materiału nici i igły są dostosowane wielkością i grubością. Na chwilę obecną w naszej ofercie dostępne jest kilkanaście sprawdzonych i wypróbowanych wzorów pikowania, które cieszą się sporym powodzeniem. Wzory te idealnie sprawdzają się podczas pikowania tkanin materacowych. Jednak pomimo dostępności danych wzorów nie zamykamy się na pomysły innych wzorów. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycję klientów i szczerze przekonani, że nasze doświadczenie w połączeniu z nowoczesnymi urządzeniami jest w stanie sprostać każdemu pomysłowi.

Przykładowe wzory pikowania nićmi:

P1 - Raport wzoru: 10 cm

P3 - Raport wzoru: 7.5 cm

P4 - Raport wzoru: 10 cm

P10 - Raport wzoru: 2.5 cm, 5 cm, 7.5 cm

P12 - Raport wzoru: 7.5 cm

P13 - Raport wzoru: 5 cm

P14 - Raport wzoru: 16 cm

P17 - Raport wzoru: 10 cm

P18 - Raport wzoru: 10 cm

Pikowanie ultradzwiękowe

Pikowanie ultradźwiękowe: jest to innowacyjna metoda uszlachetniania tkanin, która odbywa się bez użycia nici i igieł. Proces pikowania ultradźwiękowego polega na rozgrzaniu materiału za pomocą fal ultradźwiękowych i tłoczeniu poprzez bezpośredni docisk. Metoda ta pozwala na tworzenie na danym materiale regularnych wzorów oraz ocieplenie tkaniny włókniną. Dodatkowa włóknina w procesie pikowania zostaje trwale związana z materiałem. Bez wątpienia zaletą tej metody pikowania jest brak dziurek, które w pierwszej metodzie powodują igły.

W ofercie Toptextil mamy obecnie 12 wzorów pikowania ultradźwiękiem:

U1

U2

U3

U4

U5

U6

U7

U8

U9

U10

Dzięki nowoczesnym sprzętom jesteśmy w stanie wykonać niemal każdy wzór pikowania. Do pikowania niciowego wykorzystujemy tylko i wyłącznie najwyższej jakości nici, dzięki czemu pikowanie jest estetyczne i bardzo trwałe. Powyżej zobaczyli Państwo kilka przykładów pikowanych tkanin przez naszą firmę. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących usługi serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy z całą pewnością udzielą odpowiedzi na każde pytanie oraz doradzą najbardziej optymalne rozwiązanie. Serdecznie zapraszamy również do zapoznania się z tkaninami dostępnymi na naszej stronie. Być może to one nasuną Państwu wizję na wymarzone wyposażenie domu.