Innowacje

Co nas wyróżnia?

Cleanaboo

Tkaniny wyprodukowane w technologii Cleanaboo ograniczają wchłanianie wody – każdy rozlany płyn formuje się w krople i nie wnika do wnętrza tkaniny. W efekcie minimalizuje to ryzyko zniszczenia mebla poprzez poplamienie kawą, sokiem, czy winem. Dzięki temu materiał przez długi czas pozostaje jak nowy.

Technologia ta została stworzona specjalnie dla firmy Toptextil, a następnie opatentowana w Polsce oraz w Unii Europejskiej.

Cleanaboo +

Technologia Cleanaboo + to profesjonalna ochrona przed plamami. Usuwanie zabrudzeń po długopisach, czekoladzie lub kawie nigdy dotąd nie było tak proste – większość zabrudzeń można usunąć za pomocą wody i czystej ściereczki.

Tkaniny wyprodukowane w technologii Cleanaboo + są pokryte specjalną warstwą dzięki której jest możliwość usunięcia zabrudzeń.

Technologia Cleanaboo + także została stworzona specjalnie dla naszej firmy oraz opatentowana w Polsce oraz w Unii Europejskiej.

Trudnopalność

W trosce o wasze bezpieczeństwo w ofercie Toptextil znajdują się kolekcje tkanin trudnopalnych objęte atestem zgodnym z normą BS5852 Part 1 Source 1 i 2 wydawanym przez brytyjski instytut Furniture Industry Research Association (FIRA).

Tkaniny objęte tym atestem opóźniają rozprzestrzenianie się ognia, którego źródłem jest tlący się papieros, a nawet paląca się zapałka. Przeznaczone do zastosowań specjalistycznych, gdzie konieczne jest spełnienie wysokich norm bezpieczeństwa (hoteli, restauracji, obiektów użyteczności publicznej) oraz dla wszystkich kładących nacisk na najwyższy standard trudnopalności.

Bezpieczeństwo

Tkaniny Toptextil spełniają wysokie wymagania humanoekologiczne czego dowodem jest certyfikat Oeko Tex® Standard 100, czyli wiodący w świecie znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Tkaniny, którym przyznano ten znak są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich. Już od dziś kupując tkaniny Toptextil możecie mieć pewność, że spełniają wysokie wymagania humanoekologiczne i są bezpieczne dla Was i Waszej rodziny.

Wiarygodność

Otrzymanie Certyfikatu to prestiżowe wyróżnienie, które zdobyć mogą wyłącznie firmy spełniające ściśle określone kryteria. Certyfikat Wiarygodności Biznesowej daje gwarancję, że jego właściciel jest wiarygodnym kontrahentem, z którym warto nawiązywać kontakty handlowe. Wyróżnienie przyznawane przez Bisnode we współpracy z Bisnode Polska, honorowane jest na całym świecie.

Naturalne składniki

Miłośnikom ekologicznych rozwiązań proponujemy kolekcje stworzone z naturalnych składników takich, jak wełna, bawełna, bambus, jedwab, włókno węglowe, a nawet srebro. Wszystko po to , by w waszych domach zagościła odrobina natury i ekologii dająca niepowtarzalne poczucie sielskości.

Najwyższa jakość

W Toptextil stawiamy na jakość. Wszystkie kolekcje atestowane są w łódzkim Instytucie Włókiennictwa, co potwierdzone jest licznymi certyfikatami gwarantującymi ich wytrzymałość na ścieranie, przesunięcie w szwie, pilling oraz inne uszkodzenia mechaniczne.

Serwis

Nasza kadra to ludzie z pasją i profesjonaliści. Ich wiedza i doświadczenie są do waszej dyspozycji. Staramy się błyskawicznie odpowiadać na każde pytanie i gwarantujemy dostawę zamówień w 24 godziny na terenie całego kraju.

Nowoczesny design

W Toptextil wkładamy serce w projektowanie każdej kolekcji, a troska o najwyższą jakość to nasz obowiązek. Doświadczenie nabyte w ciągu dwunastu lat w branży, sprawia, że nie tylko kreujemy, ale także tworzymy trendy, a kolorystyka i wzornictwo naszych materiałów pozwala na tworzenie niezliczonej ilości zestawień w waszych domach.

PETPROOF

Tkaniny oznaczone znakiem PETPROOF wykazują zwiększoną odporność na zaciąganie nitek materiału przez zwierzęce pazurki. Wszystkie tkaniny oznaczone znakiem z łapką PETPROOF przeszły pozytywnie test w Instytucie Włókiennictwa w Łodzi i zapewniają podwyższoną ochronę przed zadrapaniami na meblach, dlatego szczególnie polecane są dla posiadaczy czworonogów.